O nas

ODBIÓR MARTWYCH ZWIERZĄT GOSPODARSKICH.

 

Przetwarzamy uboczne produkty pochodzenia zwierzęcegoy powstałe przy produkcji mięsa wieprzowego, wołowego oraz drobiu. Zajmujemy się też utylizacją padłych zwierząt hodowlanych oraz zabitych w zdarzeniach drogowych. Zapewniamy transport zwierząt z terenu Województwa Podlaskiego, północnej części Mazowsza i wschodniej części Warmii i Mazur.

Kontakt w sprawie odbioru: 783 8888 09

1

 

Energoutil Sp. z o.o. specjalizuje się w utylizacji odpadów zwierzęcych, produkcji mączki mięsno-kostnej i tłuszczy oraz Zielonej Energii. Firma rozpoczęła działalność w 1991 roku i na przestrzeni lat znacznie się rozwinęła, stając się nowoczesnym technologicznie oraz pod względem kultury i organizacji pracy innowacyjnym przedsiębiorstwem.

 

W ramach swojej działalności produkujemy komponenty do karm dla psów i kotów, które eksportowane są głównie do krajów azjatyckich. Produkujemy także tłuszcze do produkcji biodiesela i komponenty do paliw. Niewiele osób wie, że jesteśmy dostawcami ciepła i energii elektrycznej do setek domów w naszym regionie.

2
Image 10

 

Dzięki długoletniej współpracy z ARiMR Energoutil posiada dofinansowanie na transport i unieszkodliwienie padłych zwierząt z gospodarstw rolnych, przez co rolnicy mają zapewnioną bezpłatną usługę. Oprócz tego odbieramy i unieszkodliwiamy odpady z ubojni, zakładów mięsnych oraz rzeźni.

 

Nasza firma jest niezwykle zaangażowana w akcje pomocowe, chociażby przy Szlachetnej Paczce, wsparciu osób ubogich i potrzebujących. Bierzemy udział m.in. w akcji 1000 Gwiazdkowych Prezentów, po to, aby wiele rodzin mogło mieć „prawdziwe” święta, z prezentami pod choinką. Wspieramy również lokalne zespoły sportowe i akcje ekologiczne, takie jak sadzenie drzewek.

4
energotuli

 

Energotuli to nasza autorska inicjatywa społeczna skierowana wprost na rozwiązywanie problemów ochrony przyrody w naszej Małej Ojczyźnie.  W ramach tej stałej akcji chcemy prowadzić działania edukacyjne wśród najmłodszych mieszkańców naszego regionu, wspierające budowę świadomości potrzeby odpowiedzialności względem przyrody. Kliknij tutaj aby przeczytać więcej.

PROJEKTY UE

 

Energoutil Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

 

“BUDOWA INSTALACJI DO PRODUKCJI BIOGAZU W MIEJSCOWOŚCI NOWA WIEŚ EŁCKA.”

Energoutil Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich: “BUDOWA INSTALACJI DO PRODUKCJI BIOGAZU W MIEJSCOWOŚCI NOWA WIEŚ EŁCKA.”

Projekt ten realizowany jest w zakładzie Energoutil w Nowej Wsi Ełckiej przy ul. Ełckiej 1A, 19-300 Ełk.

 

Dofinansowanie w ramach projektu zostanie przeznaczone na wybudowanie instalacji do produkcji biogazu z urządzeniami pomocniczymi oraz kotłownia gazowa o mocy 5MWt brutto, w której produkowana będzie para wodna, kierowana do węzła kogenerującego.

W wyniku zmiany źródła energii nastąpi zwiększenie wykorzystania mocy istniejącego węzła kogeneracyjnego oraz zwiększona zostanie sprawność instalacji. Surowcem wykorzystywanym do produkcji biogazu będą głównie odpady pochodzenia zwierzęcego.


Celami projektu są:

- zwiększenie wykorzystania posiadanej mocy w zakresie produkcji energii elektrycznej,

- zwiększenie sprawności instalacji kogeneracyjnej istniejącej w zakładzie,

- zwiększenie produkcji energii z OZE,

- zmniejszenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Finansowanie przez Unię Europejską ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa warmińsko-mazurskiego w kwocie 24 912 864,21 zł
oraz wkładem własnym w kwocie 10 682 026,79 zł.

 

Łączny koszt inwestycji to ok. 36 mln zł netto.

EFS-220325090934

Kontakt

 
Energoutil Sp. z o.o.

 

  (+48) 87 620 38 58

  (+48) 661 429 529

 biuro@energoutil.pl

  ul. Ełcka 1A
Nowa Wieś Ełcka, 19-300 Ełk

  Pon - Czw: 7:00 - 15:00

Pt: 7:00 - 14:00

Energoutil:  

Energotuli:  

Pobierz nasze logo w Corel 8